Dacă are cineva urechi - să audă! (AP.13:9)
Acasă » 2016 » Decembrie » 8 » Jos mâinile de pe părintele Theodor Zisis!
0:28 AM
Jos mâinile de pe părintele Theodor Zisis!

http://www.glasulstramosesc.ro/art/adpic/parinteleTheodorZisis.png

După cum știți, mai devreme ceream o traducere a unui articol apărut ieri pe site-ul http://www.pentapostagma.gr

Iată traducerea fratelui Gianis:

Dacă este adevărat ce spune părintele Nikolaos Manolis în filmul de mai jos, atunci vine cutremur mare la temelia Bisericii noastre. După cum zice părintele Nikolaos Manolis maine la DIS (Sinodul Permanent al Bisericii Eladei) se va discuta cererea patriarhului Bartolomeu pentru caterisirea părintelui Theodor Zisis. Da, ați auzit bine.
La ce să ne uităm mai întâi? La faptul că Patriarhia (Ecumenica n.n) se bagă în cazurile interne ale Bisericii noastre sau la faptul că încearcă să impună caterisirea unui mare teolog contemporan al Bisericii noastre?
Iubiți frați pregătiți-vă de lupte mari, încă nu am văzut nimic.

 

Categorie: Parintele Theodor Zisis | Vizualizări: 3475 | Adăugat de: Gabriel | Rating: 2.3/3
Total comentarii : 1
avatar
0 Spam
1 Alexandru Maria • 5:43 PM, 2016-12-08
JOS ECUMENISMUL ! Slava lui Dumnezeu intru cei care marturisesc Adevarul ! Binecuvantat fie Parintele Theodor Zisis ! CURAJ ! INDRAZNITI, turma mica !
avatar